20 yıldır sandıktan başka hiçbir meşruiyet kaynağı olmayan bir iktidarın, bu SADAT’çıya, “Bizden uzak dur be hey milli irade düşmanı” diye haykırması şarttır

© AA
20 yıldır sandıktan başka hiçbir meşruiyet kaynağı olmayan bir iktidarın, bu SADAT’çıya, “Bizden uzak dur be hey milli irade düşmanı” diye haykırması şarttır

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, "Bu vatanı Türkiye düşmanları ile işbirliği yapanlara sandıkta teslim etmeyiz" paylaşımını silen SADAT yöneticisi Ersan Ergür'e ilişkin olarak, "20 yıldır sandıktan başka hiçbir meşruiyet kaynağı olmayan bir iktidarın, bu SADAT’çıya, “Bizden uzak dur be hey milli irade düşmanı” diye haykırması şarttır." değerlendirmesini yaptı. 

Hakan yazısında, "27 Mayıs, sandığa karşı yapılan alçaklığın ilk adımıdır. Daha sonra bunun devamı gelmiştir. Böyle bir günün yıldönümünde bir SADAT’çı, “Bu vatanı sandıkta teslim etmeyiz” türü bir laf etmiş. Gerçi sonradan “Ben, sandıkta oy vermeyerek vatanı teslim etmeyiz demek istedim” demiş olsa da... Laf ağızdan çıkmış oldu bir kere. Açık söylüyorum: Sandıkça teslim etmeyiz kafası, 27 Mayıs Darbesi’ni yapan kafanın aynısıdır." düşüncesini dile getirdi. 

Hakan şu ifadeleri kullandı:

"27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat falan... Hepsi, “Bu vatanı sandıkta teslim etmeyiz” denilerek yapılmıştır. Yine açıkça söylüyorum:Bu kafa, milli irade düşmanı bir kafadır. 20 yıldır sandıktan başka hiçbir meşruiyet kaynağı olmayan bir iktidarın, bu SADAT’çıya, “Bizden uzak dur be hey milli irade düşmanı” diye haykırması şarttır."

Ne olmuştu?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "terörist yetiştiriyorlar" dediği ve seçim güvenliği konusunda işaret ettiği Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SADAT) yöneticisi Ersan Ergür, "Bu vatanı Türkiye düşmanları ile işbirliği yapanlara sandıkta teslim etmeyiz..." ifadelerine ilişkin olarak açıklama yaptı. 

Ergür, yaptığı ilk paylaşımında "Bu vatan kanla alındı, kanla savunuluyor. Bu vatanı Türkiye düşmanları ile işbirliği yapanlara sandıkta teslim etmeyiz... Etmeyeceğiz! Vatan sağ olsun..." ifadelerini kullandı. SADAT yöneticisi, gelen tepkilerin ardından bu mesajını sildi.

Ergür şu açıklamayı yaptı:

"Böyle bir niyetimiz olduğuna dair iftiraya uğramış ve bunu şiddetle reddetmişken vazgeçip bir tweetle güya iddiaları haklı çıkarmaya karar verdim öyle mi? Eğer öyleyse neden sileyim? Kastım milletin ferasetiyle sandıkta bana göre yanlış olacak bir seçim yapmayacağına inancımdı."

SIRADAKİ HABER