Ahmet Hakan: Özgür Özel’den Bakan Varank’a sürpriz alo

Hakan, şöyle devam etti:

© DHA
Ahmet Hakan: Özgür Özel’den Bakan Varank’a sürpriz alo

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in yerli aşı çalışmalarıyla ilgili olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı telefonla aradığını yazdı. 

Hakan, CHP'li Özel'in Bakan Varank'a, "Siyasi rekabet bir yana Türkiye’nin aşı üretmesi bir yana.Yerli aşının üçüncü fazı için bakanlık olarak gönüllüler aradığınıza yönelik bir çağrı yapmışsınız. O çağrınızı ben de sosyal medya hesabımdan paylaştım. Ayrıca gönüllü arama afişlerinin CHP binalarına asılması için de girişimlerde bulunacağım. Hocaların uygun gördüğü bir aşamada yerli aşıda gönüllü olmaya da hazırım. Yerli aşı çıktıktan sonra bu aşıyı tercih edeceğim. Ailemin ve sevdiklerimin de yerli aşı yaptırmalarını isteyeceğim. Şimdiden söz veriyorum" dediğini aktardı. 

Hakan, Varank'ın da "Sayın Özel... İfadelerinize teşekkürler. Destek teklifinize de. aklaşımınız son derece olumlu ve yapıcıdır" yanıtını verdiğini söyledi.

Hakan, şöyle devam etti:

"Ben... İşte böyle siyaseti seviyorum. İşte böyle yeri geldiğinde yapıcı tutum alan muhalefeti seviyorum. İşte böyle yapıcı tutum alan muhalefetin hakkını veren iktidarı seviyorum. Rekabet tabii ki olacak. Polemik tabii ki olacak. Sert tartışma tabii ki olacak. Gerginlik tabii ki olacak. Siyasetin bayram tadında olmayacağının, bütün siyasetçilerin el ele tutuşmayacaklarının ve sonsuza uzanmayacaklarının tabii ki farkındayım. Ama hiç değilse milli meselelerde bir dayanışma, bir yakınlaşma, bir sonsuza uzanma durumu olmalı. Hem Özgür Özel’i hem de Bakan Varank’ı kutluyorum."

Yazının tamamı için tıklayın. 

SIRADAKİ HABER