Barış Pehlivan: Devlet Bahçeli ile Süleyman Soylu arasında sıkıntı var

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, 'İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında sıkıntı olduğunu' yazdı.

© AA
Barış Pehlivan: Devlet Bahçeli ile Süleyman Soylu arasında sıkıntı var

MHP lideri Devlet Bahçeli ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında, MHP Milletvekili Saffet Sancaklı nedeniyle sıkıntı yaşandığı iddia edildi.

İddianın sahibi olan Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan bugünkü yazısında, "Duyduğum bu söylenti doğru mu, kuşkuluyum. Ama ülkücü yargı mensuplarının aralarında bu iddiayı konuştuğunu bildiğim için önemsedim" dedi.

Pehlivan, “Konu, MHP Milletvekili Saffet Sancaklı ile Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’in ilişkisine dair... Özer’in Arnavutluk’ta yakalanması ve Türkiye’ye iadesi konusunda fikir ayrılıkları mevcut” diye yazdı.

MHP’Lİ YÜCEL BEKTAŞ’IN İSTİFASI

Pehlivan yazısında, MHP Darıca İlçe Başkanı Yücel Bektaş'ın istifasını hatırlatarak kurduğu şu cümleleri aktardı:

“Arnavutluk’ta yakalanan Fatih Özer’in Darıca’da yaşayan aile fertleri partimize gelerek, çocuklarının hiçbir şey yapmadığını, sorunların aileye kaldığını ancak Saffet Sancaklı ve oğlunun paraları alıp kendilerini kurbanlık koyun gibi ortada bıraktığını ifade ediyor.”

Geçtiğimiz gün Thodex'in üçüncü duruşmasının yapıldığın aktaran Pehlivan, davayı yakından izleyenlerle ve bazı avukatlarla görüştüğünü açıklayarak “Çok ilginç şeyler anlattılar...” diye yazdı.

Devamında Pehlivan şunları kaydetti:

"Mesela, tutuklu altı sanığın avukatlarının dava dosyasına girmesini istediği bazı raporlar var. Ama nedendir bilinmez, mahkeme heyeti bir türlü bu talebi kabul etmiyor. Yani, SPK’den ya da BDDK’den daha önce Thodex’e dair yaptıkları incelemeler istenmiyor.

Keza, mahkeme vergi dairesine “Thodex bugüne kadar kaç para kazandı, ne kadar vergi ödedi” bilgisini de sormuyor.

Dahası...

İddianamenin esas aldığı MASAK’ın ana raporu yaklaşık yedi ayda geldi. Ancak ne zamanki sanık avukatları rapordaki hataları gösterdi, mahkeme de kurumdan ek rapor, yani düzeltme istedi. Gelin görün ki, koca MASAK küçük bir değişimle göndereceği bu ek raporu da beş aydır bir türlü mahkemeye iletmiyor. Sahi, kimler neden işi yavaşlatıyor?

Kaldı ki sanık avukatları MASAK raporuna imza atanların tanık olarak dinlenilmesini de istiyor, mahkeme onu da kabul etmiyor.

'SANCAKLI'NIN İSMİNİ BİLE ANMAKTAN ÇEKİNİYOR'

Bitmedi. En can alıcı noktalardan biri de şu...

MHP Milletvekili Saffet Sancaklı’nın oğlu Mert Sancaklı’nın Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer ile ortaklığı biliniyor. Bundandır ki, hem sanık hem de mağdur avukatları Sancaklı’nın da soruşturulmasını talep ediyor. Ancak mahkeme bu talepleri duymazdan geliyor.

Öyle ki...

Mahkeme başkanı bu talepleri reddetmekle kalmayıp, Mert Sancaklı’nın ismini anmaktan bile çekiniyor. Son duruşmada özetle “Bir isim söylemiştiniz ya, ben o talebi reddediyorum” diyor, duruşma salonundakiler “Mert Sancaklı” diye bağırınca ancak isim kayıtlara geçiyor."  (HABER MERKEZİ)

YAZININ TAMAMI

SIRADAKİ HABER