Eski AKP’li vekil: Bizim anketlerde muhalefet adayları ikili sorulduğunda Cumhurbaşkanımızı geçiyor

"Erdoğan'a en büyük farkı Mansur Yavaş atıyor"

© AA
Eski AKP’li vekil: Bizim anketlerde muhalefet adayları ikili sorulduğunda Cumhurbaşkanımızı geçiyor

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, MAK Araştırma’nın son anketini hatırlattığı eski bir AKP’li vekilin “Bizim anketlerde de durum pek farklı değil

Hatta şunu söyleyeyim, adı geçen tüm muhalefet adayları (Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener, Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş) ikili sorulduğunda Cumhurbaşkanımızı geçiyor” dediğini aktardı.

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, bugünkü yazısında kamuoyu araştırmalarıyla haşır neşir olan eski bir AKP’li vekilin açıklamalarına yer verdi. Zeyrek’in aktardığına göre, anketlerin çok iç açıcı gitmediğini söyleyen eski 

AKP’li vekil, son yaptırdıkları anketlerde AKP’nin yüzde 31’i bulabildiğini söyledi. Eski vekil, adı geçen tüm muhalefet adaylarının ikili sorulduğunda Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı geçtiğini ifade etti; en büyük farkı da Mansur Yavaş’ın attığını belirtti.

Eski vekil ayrıca CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Erdoğan'ı kritik bir farkla geçtiğini, Erdoğan'ın iki isimle yarışması halinde durumu değiştirebileceğini anlattı.

Yazının tamamını okumak için tıklayın.

SIRADAKİ HABER