Fatih Altaylı: İktidarın parçası haline gelmiş olmak Doğu Perinçek’e yaramış

"Açıkçası Doğu Perinçek adına sevindim, sonunda o da iktidarın nimetlerinden faydalanmaya başlamış olmalı"

© TWITTER
Fatih Altaylı: İktidarın parçası haline gelmiş olmak Doğu Perinçek’e yaramış

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in salı akşamı lüks bir otelde gazetecilere verdiği yemeği eleştirdiği yazısında, "İktidarın parçası haline gelmiş olmak Doğu Perinçek’e yaramış. Sonunda o da iktidarın nimetlerinden faydalanmaya başlamış olmalı " dedi.

"Doğu Perinçek’in gazetecilere verdiği yemeğin notlarını sağda solda okuyunca çok eğlendim. İktidarın parçası haline gelmiş olmak Doğu Perinçek’e yaramış. Doğu Bey eskiden de zaman zaman gazetecileri ağırlardı

Partisinin ve kendisinin fikirlerini anlatır, AK Parti’yi en ağır şekilde eleştirir, seçimin favorisi olduklarını ve bu kez iktidar olacaklarını anlatırdı. Mekan olarak da, partinin bütçesine uygun, Florya, Yeşilköy civarında küçük, ehven fiyatlı ve tahmine göre partiye yakın kişilerin sahip olduğu, daha halk işi yerler olurdu" diyen Fatih Altaylı, şu ifadeleri kullandı: 

"Doğu Perinçek o yemeklere genelde beni de davet ederdi. Ben de genelde böyle işlere katılmayı pek sevmediğim halde, ayıp olmasın diye giderdim. Başka kimleri davet ederdi bilmiyorum ama Doğu Bey’in bu yemeklerine katılım da çok yüksek olmazdı

Genelde sol medyadan isimler, birkaç emekli general, ulusalcı bazı kalemler, Cumhuriyet gazetesinden Ataol Behramoğlu ve belki birkaç kişi daha olurdu.

Ben de bu durumu partinin tavrına, halkçı olmaya çalışmalarına, lükse ve şatafata önem vermemelerine bağlardım hep. Meğer mesele o değilmiş.

"İktidara eklemlenmek, Doğu Perinçek’e yaramış"

Dediğim gibi iktidara eklemlenmek, Doğu Perinçek’e yaramış. Bu kez gazetecilere verdiği davet, öyle İstanbul’un banliyölerinden birinde, halk tipi bir küçük lokantada değil. Tam aksine lüksün göbeğinde

İstanbul’un muhtemelen en pahalı ve en havalı otellerinden birinde, Boğaz kıyısındaki Mandarin Oriental Otel’de konuklarını ağırlamış Doğu Perinçek.

Konuklarını ise hiç saymayayım. Ama Perinçek’in geçmiş yıllardaki davetlerinde gördüğümüz tipler olmadığını söyleyeyim. Baş köşede Nagehan Alçı ve aile dostları Ertuğrul Özkök’ün oturduğunu söylemekle yetineyim. Açıkçası Doğu Perinçek adına sevindim. Sonunda o da iktidarın nimetlerinden faydalanmaya başlamış olmalı.

Ve anladık ki, lüks olmayan lokantalardaki davetlerde mesele tavır değil para imiş. Parayı bulunca çevre de değişmiş."  

Yazının tamamını okumak için tıklayın

SIRADAKİ HABER