Fatih Altaylı: Kim Falyalı’dan para almış, para istemiş, şantaj yapmış hepsi ortaya çıksın; bilelim ahlaksız p..leri

Kim Falyalı’dan para almış, kim Falyalı’dan para istemiş, şantaj yapmış hepsi ortaya çıksın. Böyle rezillik mi olur yahu. Bilelim ahlaksız p.. leri” dedi.

© TWITTER
Fatih Altaylı: Kim Falyalı’dan para almış, para istemiş, şantaj yapmış hepsi ortaya çıksın; bilelim ahlaksız p..leri

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in videolarıyla gündeme gelen, KKTC’de kumarhane ve bahis siteleri sahibi Halil Falyalı’ya Türkiye’deki bazı gazetecilerin şantaj yaptığı iddiasını değerlendirdiği bugünkü yazısında, “Kim Falyalı’dan para almış, kim Falyalı’dan para istemiş, şantaj yapmış hepsi ortaya çıksın. Böyle rezillik mi olur yahu. Bilelim ahlaksız p.. leri” dedi.

Halil Falyalı’nın ismi en son, Peker'in 'basın sözcüsü' olarak bilinen Emre Olur’un açıklamalarıyla gündeme gelmişti. Olur, KKTC'de kumarhane işleten ve bir darp olayı nedeniyle tutuklanan Falyalı'nın yetkililere ve siyasilere şantaj yapmak için çektiği ileri sürülen 'kasetlerinin' ellerinde olduğunu söylemişti

Öte yandan BirGün yazarı Timur Soykan, “Kupon vatan” başlıklı yazısında Falyalı’nın Cüneyt Özdemir’in yayınına katılarak bazı gazetecilerin kendisine şantaj yaptığını ve para istediklerini iddia ettiğini hatırlatmıştı

Soykan’ın aktardığına göre Falyalı, “Ver 10 bin dolar, ver 20 bin dolar, ver 50 bin dolar videonu kaldıralım. Ver 150 bin dolar ‘bir daha seni yazmayalım’ falan. Birçok gazeteci bunları söyledi” demişti.

Fatih Altaylı’nın bugünkü yazısının ilgili bölümü şöyle:

Yavru vatanı da kendimize benzettik. Orada da rezilliğin bini bir para artık. Başbakan Saner, “aşırı” cinsel içerikli bir görüntüsünün ortalığa saçılması sonucu istifa etmek zorunda kaldı. Bu görüntü ile bir kumar ve uyuşturucu baronunun şantajlarına boyun eğdiği iddiaları ise zaten bir süredir vardı. Bu arada kumar ile ilişkisi zaten bilinen, uyuşturucu işleri ile de ilişkili olduğunu iddia edilen Halil Falyalı isimli baron da bir süre önce tutuklandı. Burada beni en fazla rahatsız eden ise kendi mesleğimle ilgili olan taraf. “Bazı” gazetecilerin Halil Falyalı’ya şantaj yaparak kendisinden para istedikleri iddia ve dedikoduları.

Ne yazık ki, “Böyle bir şey yoktur” diyemiyorum. Gazeteci kisvesi altında böyle bir işlere bulaşan o kadar çok insan görmeye başladık ki, “Daha neler” diyebilmeyi çok isterdim ama diyemem. Ancak tek bir talebim var. Bu isimleri açıklayın kardeşim. Üç beş on sayıları kaç ise bu ahlaksız, şerefsiz, haysiyetsiz, aç pislikler yüzünden bu işi şerefiyle yapan gazeteciler de töhmet altında. Kimse bu pislikler açıklansın. Herkes bilsin isimlerini.

Kim Falyalı’dan para almış, kim Falyalı’dan para istemiş, şantaj yapmış hepsi ortaya çıksın. Böyle rezillik mi olur yahu. Bilelim ahlaksız p.. leri.

Yazının tamamını okumak için tıklayın.

SIRADAKİ HABER