İsmail Saymaz: Ben kıdemli sanığım, davayla korkutamazlar; asıl ‘Şehvetiye Tarikatı'nın şeyhleri ve dervişleri korksun

"Bilsinler ki kurduğunuz istismar dergahlarını yerle bir edeceğiz”

© TWITTER
İsmail Saymaz: Ben kıdemli sanığım, davayla korkutamazlar; asıl ‘Şehvetiye Tarikatı'nın şeyhleri ve dervişleri korksun

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, 4 Eylül 2020'de Yol TV adlı bir Youtube kanalında, 34 yaşındaki İstanbul Sultangazi'de Abdulkadir Geylani İlim ve Hizmet Derneği adı altında dergah açan Büreyde Öncel’in çocuk istismarından hakkında dava açıldığını ve hakkındaki bu yöndeki iddialardan bahsettiği sebebiyle kendisine dava açtıklarını söyledi.

Öncel’in S.Y. aslı bir erkeğe yönelik cinsel mesajların bulunduğu WhatsApp konuşmasının eline geçtiğini ve bunu şikâyet üzerine gittiği İstanbul Adliyesi’nde savcıya sunduğunu anlatan Saymaz, soruşturmanın şimdilik devam ettiğini ifade etti.

“Günün sonunda. Öncel'e hakaret etmekten İstanbul 35. Asliye Ceza Mahkemesi'nde bana dava açıldı. Öncel'in şeref ve haysiyet, toplum içindeki itibar ve saygınlığını küçük düşürdüğüm ileri sürülüyor. Bu suçlamayı reddediyorum” diyen Saymaz devamında şunları kaydetti:

“Artık her mahallede bir Büreyde Öncel türedi. Bu şeyh bozuntusunun yasadışı tarikat faaliyeti yürütmesine göz yumdular. Eğitimci vasfı olmadığı halde dini eğitim vermesine yol verdiler. Bir gün olsun helal para kazanmadan, sadaka ve bağışlarla geçindi. İddiaya göre 18 yaşından küçük erkekleri alıkoydu ve istismar etti.

Şimdi, bu iddiayı kamuoyuna duyurduğum için yargılanacağım. Ben kıdemli sanığım; davayla korkutamazlar. Asıl ‘Şehvetiye Tarikatı'nın şeyhleri ve dervişleri korksun. Bilsinler ki kurduğunuz istismar dergahlarını yerle bir edeceğiz. Şirk tekkelerinizi başınıza yıkacağız.”

Yazının tamamını okumak için tıklayın.

SIRADAKİ HABER