Karar Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kiras: Boğaziçi’ndeki rektör protestosundan yeni bir 'Gezi Parkı hadisesi' çıkmasını ummak hayalcilik

Karar Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Kiras, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Boğaziçi Üniversitesi'nden bir Gezi Parkı kalkışması çıkarmaya niyetlenmek başı ezilmesi gereken bir komplo" açıklamasına göndermede bulunarak, "Boğaziçi’ndeki rektör protestosundan yeni bir 'Gezi Parkı hadisesi' çıkmasını ummak hayalcilik" yorumunu yaptı.

© TWITTER
Karar Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kiras: Boğaziçi’ndeki rektör protestosundan yeni bir 'Gezi Parkı hadisesi' çıkmasını ummak hayalcilik

Kiras yazısında, "Falanca darbeden bahsetmiş, filanca başörtülü yargıçlara güvenmem demiş diyerek iktidar partisi tabanını galeyana getirmek de kolay değil. Tabandaki hassasiyeti seçim gününe kadar sürekli diri tutabilmenin imkânı da tartışmaya açık bir konu zaten.   Şu da var ki bugün ülke gündemi insanların büyük çoğunluğunun siyasi ve ideolojik kavga konularıyla meşgul olmasını gerçekten 'lüks' haline getiriyor. Elbette iktidar partisinin tabanını oluşturan toplum kesiminin bundan azade olduğu da düşünülemez.   Üstelik 'her şey daha güzel olacak, hızlı karar alınacak, ekonomi uçacak, dünyanın hâkimi olacağız vs.' denilerek halkın desteği alınıp tesis edilen bugünkü yönetim sisteminin 'başarı'ları ortada." düşüncesini dile getirdi.

Kiras, “Biz burada başörtüsünün kavgasını veriyoruz, darbecilerle mücadele ediyoruz, bize karşı çıkanlar teröristtir” falan diyerek yeniden ısıtılan gerilimi artırma politikasını insanlarının çoğunun 'cambaza bak' çağrısı olarak göreceğini düşünmek lazım. 'Yönetemeyen' bir siyasi iktidarın muhalefetle veya belirli toplum kesimleriyle kavga ederek tabanının desteğini koruması veya gidenleri geri kazanması olacak iş değil." ifadesini kullandı. 

SIRADAKİ HABER