Karar yazarı Kiras: Artık daha fazla beklemeden adayın ve kadrosunun ortaya çıkıp kampanyayı başlatması lazım

© ANKA
Karar yazarı Kiras: Artık daha fazla beklemeden adayın ve kadrosunun ortaya çıkıp kampanyayı başlatması lazım

Karar Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Kiras, Altılı Masa'nın Cumhurbaşkanı adayını artık belirlemesi gerektiğini belirterek "Bugün gelinen noktada muhalefetin “acilen” bir programla, bir yeni vizyonla, yani seçim vaatleriyle toplumun karşısına çıkması gerekiyor. Bu da Altılı Masa adına yapılan açıklamalarla olmayacak bir şey. Artık daha fazla beklemeden adayın ve kadrosunun ortaya çıkıp kampanyayı başlatması lazım. Rakipleri çoktan kampanyayı başlatmış ve iktidar avantajlarını birer birer sahaya sürecek olması karşısında daha fazla beklemenin faydası hiç yok, zararı çok var" ifadelerini kullandı.

Muhalefetin enerjisinin önemli bir kısmının aday çekişmesine harcandığını söyleyen Kiras "Muhalefet kesimindeki enerjinin ciddi bir bölümü altılı masadaki partilerin birbirleriyle çekişmesinde harcanıyor. Bu yıpratıcı çekişmelerin de esas itibarıyla cumhurbaşkanı adayının kim olacağı meselesiyle ilgili olduğu belli. Demek ki aday ne kadar erken belirlense muhalefet cenahındaki kaynama o kadar çabuk bertaraf edilebilecek.

Ayrı ayrı partiler arasında belirli düzeyde anlaşmazlık ve hatta çekişme olması bir yere kadar anlaşılabilir bir durum diyebilirsiniz belki. Ama bu partilerden birinin içinde bile adaylık yarışına bağlı görünen birtakım ayrışmaların ortaya çıkmasına, hatta birilerine yönelik etkisizleştirme ve itibarsızlaştırma operasyonları yapıldığının konuşulmasına ne diyeceksiniz? CHP’nin içinden dışarıya yansıyan havayı kastediyorum. Seçmen nezdinde olumlu bir tablo değil bu kavga görüntüsü" diye yazdı.

Yazının tamamı için tıklayın...

SIRADAKİ HABER