Kübra Par: Türkiye’de politikacılar son derece renksiz ve tek boyutlu hayatlar yaşıyorlar

© TWITTER
Kübra Par: Türkiye’de politikacılar son derece renksiz ve tek boyutlu hayatlar yaşıyorlar

Habertürk yazarı Kübra Par, "Dünyada da Türkiye’de de politikacılar son derece renksiz ve tek boyutlu hayatlar yaşıyorlar. İlgi alanlarını sorduğumuzda en fazla “Kitap okuyorum, torunlarımla oynuyorum, yemek yapıyorum” diyebiliyorlar

Bunlar gerçek manada ilgi alanları değil, zaten hayatın olmazsa olmazları... Bir gün politikayı bırakmak zorunda kalırlarsa yok olup gideceklerini düşündükleri için de koltuklarına yapışıyorlar" ifadelerini kullandı.

Bülent Ecevet'in “Elbette her politikacının şiir yazması veya beste yapması beklenemez. Ama bence bir politikacının yaşamı politikadan ibaret olursa ondan politikada da hayır gelmez" sözünü paylaşan Par, "Bu sözleri duyunca Bülent Ecevit’e olan saygım katbekat arttı

Aslında kendisi de hayatında politikayı zamanında bırakabilmiş biri değildi. Fakat bu sözlerinin doğru olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Aslında Osmanlı döneminde padişahlar yetiştirilirken farklı ilgi alanları olmasına büyük önem veriliyormuş.

Fatih Sultan Mehmed iyi bir bahçıvanmış, kuyumculuğa ilgisi varmış. Şiir de yazarmış. II. Abdülhamid usta bir marangozmuş. Sultan Abdülaziz ve V. Murat’ın klasik Batı müziğine ilgisi büyükmüş. Valsler ve marşlar bestelemişler.

Mustafa Kemal Atatürk de iyi bir müziksevermiş. Dans etmeyi sever, dünya modacılarını yakından takip edermiş. İsmet İnönü ise atçılığa ve satranca meraklıymış. Ayrıca viyolonsel çalarmış" diye yazdı.

Yazının tamamı için tıklayın...

SIRADAKİ HABER