Murat Yetkin: "Darbeci" Sisi tamam, sıra "katil" Esad'da

"Değerli Yalnızlık" teorisi ekonomik krize çarpıp tuzla buz oldu

© REUTERS
Murat Yetkin: "Darbeci" Sisi tamam, sıra "katil" Esad'da

Gazeteci-yazar Murat Yetkin, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "darbeci", "katil" dediği Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile, Katar Emiri Temim'in ricasıyla barıştığını belirterek

Yakınlarda İstanbul’da öldürülen Cemal Kaşıkçı’nın katili olmakla suçladığı Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile de barışmıştı

15 Temmuz 2016 darbe girişimini desteklemekler, darbecilikle suçladığı Birleşik Arap Emirlikleri devlet başkanı Muhammed bin Zeyid ile de öyle" diye yazdı.

Mısır'la, İsrail'le, Suriye'yle ilişkilerin düzelmesinin kötü olmadığını kaydeden Yetkin, "Bozulması kötüydü. Dış politikayı iç politikadaki düşman ihtiyacının parçası olarak kullanmaktı kötü olan.

“Değerli Yalnızlık” teorisi ekonomik krize çarpıp tuzla buz oldu. Şimdi, Rusya-Ukrayna krizindeki gibi “komşularla sıfır sorun” söylemine dönüş yolları aranıyor.

Bence işi Katar Emirine bırakmadan, Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin’in barıştırma önerisini kabul edip Beşar Esad ile barışma yolunu seçebilir Erdoğan." ifadelerini kullandı.

Bu yazı yetkinreport.com sitesinden alınmıştır...

SIRADAKİ HABER