TCDD’de vurgunu saptayan Sayıştay denetçisinin yeri mi değiştirildi?

“Cezalandırılan sadece avukatlar olmadı”

© ANKA
TCDD’de vurgunu saptayan Sayıştay denetçisinin yeri mi değiştirildi?

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, daha önce köşesinde kaleme aldığı, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi el değiştirdikten sonra Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’na (TCDD) transfer edilen ve 

Hukuk Müşaviri yapılan Ercan Atasever’in kurumun 50 kadrolu avukatı varken, kamulaştırma ve icra dosyalarını iktidara yakınlığıyla bilinen 12 avukata vermesini” hatırlatarak yeni bir iddiayı gündeme getirdi.

Söz konusu yazısının Sayıştay tarafından ihbar sayıldığını ve TCDD’nin zarara uğratıldığını tespit ettiğini belirten Saymaz, şöyle devam etti:

“Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi’ndeki rakamın üzerinde ödeme yapıldığı belirlendi. Özel avukatlarla sözleşmeler feshedildi. Buna rağmen ödemeler sürünce Yargıtay ikinci kez el koydu. TCDD ödenen fazla parayı geri almak için yazı yazsa da avukatlar ödemeye yanaşmıyor

Kurumu zarara uğratan Atasever, el çektirilmediği gibi TCDD Teknik A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı yapıldı. Özel avukatlara milyonlar aktarılmasına karşı çıkan 13 kurum avukatı ise İstanbul, İzmir, Ankara, Adana ve Malatya’ya sürüldü.”

“Cezalandırılan sadece avukatlar olmadı” diyen Saymaz, “İddiaya göre… TCDD’nin zarara uğratıldığını tespit eden Sayıştay denetçisi Y.A.’nın görev yeri değiştirildi” dedi.

Yazının tamamını okumak için tıklayın.

SIRADAKİ HABER