Türkiye İttifakı Partisi’nin desteklediği Sinan Oğan: Birinci hedef, HDP’yi kilit parti olmaktan çıkarmak

"Hedef, milliyetçileri bir araya getirmek ve sıyrılma şansı varsa ikinci tura kalmak"

© AA
Türkiye İttifakı Partisi’nin desteklediği Sinan Oğan: Birinci hedef, HDP’yi kilit parti olmaktan çıkarmak

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, Türkiye’m, Ülkem, Turan, Yeni Yol ile Vatan ve Özgürlük partilerinin oluşturduğu Türkiye İttifakı Partisi’nin cumhurbaşkanı adaylığında desteklediği eski MHP milletvekili Sinan Oğan, iş birliğini doğruladığını yazdı.

“Kendisinin hakemliğinde bu partilerin yan yana geldiğini ifade ediyor. Oğan, kampanyada yüzde 20’lik kararsız kitleyi hedeflediklerini anlatıyor. Bu kitlenin Atatürkçü, milliyetçi ve ulusalcı olduğunu belirtiyor” diyen Saymaz, Oğan’ın şu sözlerini aktardı:

“İkinci turda HDP kime destek verirse o kazanacak. HDP kilit parti konumuna geliyor. Biz bağımsız bir Türk milliyetçisi aday çıkarsak, yüzde 20’lik kararsızların yarısı bu adaya verse ikinci turda kimse HDP’nin kapısını çalamaz. Türk milliyetçileriyle pazarlık yapar. HDP’nin kilit konumu ortadan kalkar.

Tayyip Bey ile Kemal Bey ciddi kavgaya tutuşacak. İnsanlar yorulmuş. Genç, dinamik ve yeni bir yüzün Macron gibi aradan sıyrılma ihtimali var. Birinci hedef, HDP’yi kilit parti olmaktan çıkarmak, milliyetçileri bir araya getirmek ve sıyrılma şansı varsa ikinci tura kalmak.”

Yazının tamamını okumak için tıklayın.

SIRADAKİ HABER