Düz Dünyacılar 'Dünya'nın sonu'na gidiyor

Dünya'nın düz olduğuna inanan insanlardan oluşan bir grup, “Dünya’nın sonu”nu görmek için Antarktika’ya sefer düzenleyecek.

© NASA
Düz Dünyacılar 'Dünya'nın sonu'na gidiyor

Eskiden Dünya’nın düz olduğuna inanılıyordu. Sonra bilimin yükselmesiyle beraber gezegenimizin tam olarak olmasa da küre şeklinde olduğu ortaya çıktı. (Kutuplardan biraz basık, ekvatordan biraz şişkin bu şekle geoid adı verildi.)

Aradan yüzlerce yıl geçti ve şimdi, gezegenimizin düz olduğunu iddia eden insanlardan oluşan bir grup ortaya çıktı. Bu kişilere “Dünya düzdür ve küresel olduğu bir hükümet komplosundan ibarettir” tezini savunuyor.

Düz Dünya Uluslararası Kongresi’nde, organizasyonun 2020 yılında Antarktika’ya gideceği açıklandı. Grup sözcüleri konuyla ilgili detaylı açıklamalar yapmaktan kaçındı.

Durumun ironik yanı ise ekibi Antarktika’ya götürecek olan ekibi taşıyan geminin, küresel dünyaya uygun navigasyon sistemleri kullanıyor olması.

Düz dünyacılar, gezegenimizin bir tepsi gibi dümdüz olduğuna ve etrafını saran buzlarla kaplı olduğuna inanıyor. Bu nedenle de Antarktika’nın dünyanın sonu olduğunu düşünüyorlar.

Son dönemde Düz Dünya teorisine inananların sayısı oldukça arttı. Netflix de ‘Beyond the Curve’ adlı belgeseli ile bu konuyu irdeledi. Sık sık tartışma konusu olan YouTuber Paul Logan da bu konuyla ilgili bir proje hazırlığı içerisinde. (Kaynak: Webtekno)

SIRADAKİ HABER