Bill Clinton sorusu röportajı bitirdi

Dönemin ABD Başkanı Bill Clinton ile yaşadığı ilişkinin ortaya çıkmasıyla gündeme oturan Monico Lewinsky, İsrail’de katıldığı bir organizasyonda Clinton'la ilişkisine dair sorulan bir soru üzerine salonu terk etti.

Beyaz Saray'da staj yaptığı dönemde adı dönemin ABD Başkanı Bill Clinton ile yaşadığı ilişki ile anılan Monica Lewinsky, İsrail'de katıldığı organizasyonda Channel 2'ye verdiği röportajı, skandala dair gelen soru sonrasında sonlandırdı.
The Jerusalem Post'da yer alan habere göre, kadınlara yönelik cinsel tacize karşı başlatılan #MeToo hareketinin temsilcisi olan aktivist Lewinsky, ünlü sunucu Yonit Levi'nin "Bill Clinton'dan kişisel bir özür bekliyor musunuz?" sorusuna "Üzgünüm, bunu yapamayacağım" diye yanıt verdi ve sahneyi terk etti.


Konu hakkında Twitter üzerinden bir açıklama yayınlayan Lewinsky, röportajı bitirme tercihinin nedenini Levi'nin röportaj öncesinde sorulmaması yönünde anlaştıkları bir soruyu sorarak kendisini yanlış yönlendirmesi olduğunu belirtti. Lewinsky, aynı sorunun Levi tarafından kendisine röportajdan öncede yöneltildiğinin altını çizerek "Sınırlarımın ne olduğunu ona açıklamıştım" ifadelerini kullandı.
Röportajı yarıda kesmeden önce Clinton ile ilişkisine değinen Lewinsky, arkadaşlarının kendisine sırt çevirişi ve tavırları ile günümüzdeki siber zorbalık çevrimiçi taciz ve sosyal medya üzerinden hayat tarzlarına yönelik yapılan acımasız eleştirileri kıyasladığı duygusal bir konuşma yapıyordu.


Lewinsky, "1998 yılında yaşadıklarımı bugün 2018'de yaşasaydım bu kadar yalnız kalacağımı düşünmüyorum. Yalnız kaldım, yalnız bırakıldım. Beni en iyi ve en yakından tanıyan bu olayın ana karakteri tarafından terk edildim" dedi. Ünlü aktivist, mensubu olduğu Yahudi cemaati tarafından da yalnız bırakıldığını sözlerine ekledi.

Lewinsky'nin röportaj verdiği sırada sahneyi hızla tertk etmesi hakkında açıklama yapan Channel2 sözcüsü, Lewinsky'ye duruşundan ötürü minnettar olduğunu belirtirken, basın kuruluşlarına itafen ise " Onun (Monica Lewinsky) hassasiyetine saygı duyun ve şanş dileyin" yorumunda bulundu.

YORUM EKLE