AFAD, Valilik ve Meteoroloji'den art arda açıklama: Birçok bölge için kırmızı alarm!

Meteoroloji, hava durumu raporunu yayımladı. Rapora göre yurt genelinde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. AFAD ve Ankara Valiliği de peş peşe uyarı mesajı yayımladı.

© AA
AFAD, Valilik ve Meteoroloji'den art arda açıklama: Birçok bölge için kırmızı alarm!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara (Edirne hariç), İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Doğu Karadeniz kıyıları, Bolu, Düzce, Karabük ve Ardahan çevreleri, Hatay'ın kıyı kesimleri ile Doğu Akdeniz'in Toroslar kesiminin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, sabah saatlerinde Tekirdağ çevreleri ve İstanbul'un batı kesimlerinde (Çatalca ve Silivri çevreleri), öğleden sonra Isparta, Burdur, Denizli, Uşak, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Ankara çevreleri ile Kütahya'nın güney kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

AFAD VE VALİLİKTEN ART ARDA AÇIKLAMA
AFAD'dan yapılan uyarıda "Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olun" denildi.

Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada "Öğle saatlerinden sonra görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Ankara çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yağış anında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" ifadeleri kullanıldı

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2022, 09:45
SIRADAKİ HABER