Akdeniz ve Manisa’da peş peşe depremler! Kandilli ve AFAD son depremler listesi…

Deprem ülkesi olan ve birçok şehri fay hattı üzerinde bulunan Türkiye'nin birçok bölgesinde depremler olmaya devam ediyor. Elazığ ve Manisa'da ardı ardına gelen depremlerden sonra günün erken saatlerinde meydana gelen Akdeniz'deki sarsıntılar eklendi. Akdeniz'de meydana gelen 5.4 ve 4.4 büyüklüğündeki depremlerin ardından günün erken saatlerinde 3.5 ile 4.1 büyüklüklerinde depremler yaşandı. Manisa'da da saat 7:35'te 3,8 büyüklüğünde bir deprem gerçekleşti ve ardından 8:11'de 3.9 büyüklüğünde bir deprem daha oldu. İşte AFAD ve Kandilli Rasathanesi son depremler listesi…

© AA
Akdeniz ve Manisa’da peş peşe depremler! Kandilli ve AFAD son depremler listesi…

Manisa’nın Akhisar ilçesinde saat 7:35’te 3.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin ardından saat 8:11’de Manisa bir kez daha sallandı ve deprem 3,9 olarak ölçüldü. Deprem Manisa merkez ve ilçelerinde hissedilirken günlerdir süren depremlerin endişesi sürüyor.

ÖNCE AKDENİZ SONRA MANİSA

Manisa’da yaşanan depremin öncesinde Akdeniz sallandı. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, Akdeniz'de Yunanistan sınırlarındaki On İki Ada (Dodecanese) açıklarında, saat 04.28'de Richter ölçeğine göre 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin, Denizin 11.3 kilometre derinliğinde gerçekleştiği tespit edildi.

AFAD, depremin merkez üssünü On İki Ada'ya 58.2, Marmaris'e ise 148 kilometre olarak kaydetti. İlk belirlemelere göre, deprem Marmaris'te hissedilmezken, sokaklara çıkan ya da panik durumu gözlemlenmedi.

SON DEPREMLER

Yaşanan depremlerin saatini ve şiddetini anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem- Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi (BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

DAKİKA DAKİKA SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

AFAD SON DEPREMLER

SIRADAKİ HABER