Antalya'da art arda hortumlar

Kumluca'da meydana gelen hortum nedeniyle sera ve tarım alanları zarar gördü, 5 kişi yaralandı. Konyaaltı Plajı açıklarında oluşan hortum, kısa süreli paniğe yol açtı. Kemer ilçesindeki hortumda kaybolan Kader Buse Acar'ı arama çalışmalarına ise ara verildi.

© AA
Antalya'da art arda hortumlar

Antalya'nın Kumluca ilçesinde meydana gelen hortum nedeniyle 5 kişi yaralandı.

Salur Mahallesi'nde etkili olan yağış ve hortum, seralar ile tarım arazilerine zarar verdi. Hortum nedeniyle Suriyeli oldukları belirtilen 3'ü çocuk 5 kişi yaralandı. Yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Öte yandan Antalya kent merkezinde de kuvvetli yağış ve fırtına hayatı olumsuz etkiliyor. Fırtına nedeniyle Konyaaltı Sahili'nde dev dalgalar oluştu.

Kuvvetli yağış nedeniyle Konyaaltı ilçesindeki Boğaçayı Deresi taştı. Çakırlar mevkisindeki köprü, suların üzerinden aşması nedeniyle trafiğe kapatıldı.

Denizde bir hortum daha oluştu
Ayrıca dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili açıklarında denizde bir hortum oluştu.

Konyaaltı Plajı açıklarında oluşan hortum, kısa süreli paniğe yol açtı. Sahile gelenler, hortumu telefonlarıyla görüntüledi.

Fırtına nedeniyle kentin en işlek caddelerinden Yüzüncü Yıl Caddesi'nde çok sayıda ağaç devrildi. İki otomobil, devrilen ağaçların altında kaldı. Cadde, polis ekiplerince trafiğe kapatıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesine bağlı itfaiye ekipleri, ağaçları keserek yolu açmaya çalışıyor.

Dolu yağışının da etkili olduğu kentte çok sayıda ev ve iş yerini su bastı, Lara bölgesindeki bazı binaların çatıları uçtu.

Buse Acar'ı arama çalışmaları durdu
Bu arada Kemer ilçesindeki hortumda, bulunduğu aracın dereye sürüklenmesiyle kaybolan Kader Buse Acar'ı arama çalışmalarına olumsuz hava koşulları nedeniyle yeniden ara verildi. Bölgedeki kuvvetli yağış ve rüzgar nedeniyle arama çalışmaları sürekli olarak kesiliyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2019, 10:03
SIRADAKİ HABER