Aşırı sıcaklar nedeniyle maçlar iptal

Son 10 yılın en sıcak gününü yaşayan Avustralya'da tenis turnuvasında final ertelendi.

© AFP
Aşırı sıcaklar nedeniyle maçlar iptal

Avustralya’yı bir haftadır etkisi altına alan aşırı sıcaklar nedeniyle klimaların aşırı kullanımı elektrik kesintilerini beraberinde getirdi.

Ayrıca Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda yapılacak final maçlarının da ertelendiği duyuruldu.

Şu anda kadınlar ve erkekler kategorilerinde final heyecanının yaşandığı turnuvada, daha önce Rod Laver Arena'da perşembe günü oynanması beklenen tek kadınlar yarı final maçı yine aşırı sıcaklar nedeniyle ertelenmişti.

Avustralya Açık Grand Slam'inde tek kadınlar final mücadelesi Japon Naomi Osaka ve Çekya'dan Petra Kvitova arasında oynanacak.

Tek erkekler final mücadelesindeyse dünya sıralamasının bir numaralı ismi Sırp raket Novak Djokovic ve Fransız raket Lucas Pouille karşı karşıya gelecek.

Termometrelerin yer yer 50 dereceyi gösterdiği Avustralya'da aşırı sıcaklar yüzünden itfaiye ekipleri de olası yangınlar için alarm durumuna geçti.

Ülkenin güneyinde yer alan 4 milyon kişinin yaşadığı Victoria eyaletinde, yangın tehlikesine karşı 60 bin evde elektrik kesintisi yaşandı. Yetkililer Adelaide şehrinde 1939’dan bu yana görülen en yüksek sıcaklıkların ölçüldüğünü belirtti.

Victoria'da 2009’da yaşanan aşırı sıcaklar nedeniyle yaklaşık 200 kişi hayatını kaybetmişti. (Kaynak: Euronews)

SIRADAKİ HABER