Barınaktan kaçan iki pitbull 29 kediyi parçaladı

Köpeklerin öldürülüp öldürülmediğine yönelik herhangi bir açıklama yapılmadı

© AP
Barınaktan kaçan iki pitbull 29 kediyi parçaladı

ABD'nin Alabama eyaletinde bulunan bir hayvan barınağındaki kafesten kaçan iki pitbull cinsi köpek 29 kediyi parçalayarak öldürdü.

Independent Türkçe'nin haberine göre, Dothan Hayvan Barınağı işçileri öldürülmüş kedileri salı sabahı buldu. WTVY televizyonuna konuşan barınağın direktörü Bill Banks, iki pitbullun kafesten kaçmayı başardıktan sonra kedilerin bulunduğu alana girmek için çiti aştığını kaydetti.

Belediye Başkanı Mark Saliba da CNN'e yaptığı açıklamada olayla ilgili soruşturma başlatıldığını belirtti. Saliba sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ne yazık ki, trajik olaylar bazen bizlerin işleri biraz daha hızlandırmasına neden olur. Bu olay da sadece buna yol açacak. Hepimiz yaşanan bu durumdan dolayı çok üzgün ve şaşkınız. Bizim önceliğimiz barınaktaki hayvanlarımızın güvenliği."

Yerel medyaya konuşan yetkililer pitbulların olayın hemen ardından yakalandığını belirtse de, köpeklerin öldürülüp öldürülmediğine yönelik herhangi bir açıklama yapmadı.

Yöre halkı yaşanan olaya ilişkin öfkelerini sosyal medyada dile getirirken, aralarından birçoğu da barınağa soruşturma açılması yönünde çağrıda bulundu.

SIRADAKİ HABER