Burdur Valisi: Salda Gölü ve çevresine izinsiz bir çivi çakanın elini kırarlar

Salda Gölü'nde yapılacak Millet Bahçesi, milli parkın yapılaşmaya açılacak olması nedeniyle tepki çekmişti

© İHA
Burdur Valisi: Salda Gölü ve çevresine izinsiz bir çivi çakanın elini kırarlar

Burdur Valisi Hasan Şıldak, Millet Bahçesi olarak yeniden projelendirilmesi, alanın yapılaşmaya açılacak olması nedeniyle eleştirilen Salda Gölü'ne ilişkin "Salda Gölü Sayın Cumhurbaşkanımızın onayı ile 18 Özel Çevre Koruma Planı içerisinde olup, bu alan içinde hiçbir yapılaşmaya izin vermiyoruz. Salda Gölü ve çevresine izinsiz bir çivi çakanın elini kırarlar" dedi.

Türkiye'nin ilk ziyarete açılan mağaraları arasında yer alan İnsuyu mağarasının çevre düzenlenmesi açılışına katılan Burdur Valisi Hasan Şıldak, Salda Gölü'nün korunması hakkında açıklamalarda bulundu.

Salda Gölü'nün Özel Koruma Planı ile korunduğunu hatırlatan Şıldak, Burdur’un özellikle geçen yıl turizmden çok büyük pay aldığını söyledi.

Şıldak "Salda Gölü Sayın Cumhurbaşkanımızın onayı ile 18 Özel Çevre Koruma Planı içerisinde olup, bu alan içinde hiçbir yapılaşmaya izin vermiyoruz. Salda Gölü ve çevresine izinsiz bir çivi çakanın elini kırarlar. Bunu ben bir il valisi olarak söylüyorum. Burdur’un tarihi yerlerine önem veriyoruz. Özellikle son zamanlarda Salda Gölü'nün Çevre Koruma Planı'na aykırı davrananlara asla izin vermeyeceğiz, buna kimse yeltenmesin" diye konuştu. (İHA)

SIRADAKİ HABER