Gümüşhane ve Giresun’da okullar tatil mi? İşte tatil olan ilçeler!

Gümüşhane ve Giresun'da okullar tatil mi? Kar yağışı Doğu Karadeniz Bölgesini'de etkiliyor, bazı şehirlerden kar tatili haberleri geliyor. Giresun Valiliğinden alınan bilgiye göre, Çanakçı ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle tüm okullar 9 Ocak Çarşamba tatil edildi. İşte kar tatili olan ilçeler...

© IMAGES
Gümüşhane ve Giresun’da okullar tatil mi? İşte tatil olan ilçeler!

Gümüşhane ve Giresun’da okullar tatil ilan edildi mi? Gümüşhane ve Giresun’da valiliklerden açıklamalar geldi ve bazı ilçelerde okullar tatil edildi.

GİRESUN’UN BAZI İLÇELERİNDE OKULLAR TATİL OLDU…

Merkez ilçe, Alucra, Yağlıdere, Güce, Espiye ilçeleri ile Bulancak ilçesi Yalıköy Şehit Üsteğmen Barış Çakır İlkokulu ve Ortaokulu hariç köy okullarında eğitime ara verilirken, taşımalı sistemde yer alan öğrenciler bugün izinli sayılacak. Keşap ilçesinde ise Çamlıca Köyü İlkokulu ve Ortaokulunda eğitime bugün ara verildi. Şebinkarahisar ilçesindeki tüm okullar ile Çamoluk ve Dereli ilçelerindeki köy okullarında eğitime ara verilmesi, taşımalı sistemde yer alan öğrencilerin ise bugün izinli sayılması kararı daha önce alınmıştı.
GÜMÜŞHANE’DE OKULLAR TATİL!

Gümüşhane’de okullar bugün tatil Gümüşhane’de olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar tatil edildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kent merkezi ve ilçelerde yaşanan aşırı soğuklara bağlı buzlanma ve beklenen kar yağışı nedeniyle herhangi bir olumsuzluk ve mağduriyete meydan vermemek amacıyla tüm resmi, örgün ve yaygın eğitim kurumları ile özel eğitim veren resmi ve özel okul, kreş ve kurumların tamamında eğitim öğretime bugün, bir gün süreyle ara verildiği bildirildi. Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

SIRADAKİ HABER