İstanbul'da sağanak yağış öncesi son güneşli günler

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile gece saatlerinde Edirne’de sağanak yağış bekleniyor beklenirken İstanbul'da bugün hava çoğunlukla güneşli ve 29 derece. Ancak İstanbul'da yarın ve hafta sonunda kuvvetli yağış kendisini gösterecek.

© AN
İstanbul'da sağanak yağış öncesi son güneşli günler

Türkiye'nin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile gece saatlerinde Edirne çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İstanbul'da hava bugün puslu ve boğaz kesimi pusla kaplı iken nem yüzde 80 oranında seyrediyor. Bu gece artan bulutlanma ile birlikte yarın ve hafta sonunda kuvvetli yağış kendisini gösterecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı ülke genelinde artarak mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Rüzgar, genellikle batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/sa) esecek.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 27
İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 27
İzmir: Parçalı ve az bulutlu 27
Adana: Parçalı ve az bulutlu 32
Antalya: Parçalı bulutlu 27
Samsun: Parçalı ve az bulutlu 27
Trabzon: Parçalı bulutlu, iç kesimleri yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, zamanla yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 32

SIRADAKİ HABER