Marmaris İçmeler'deki orman yangını kontrol altına alındı

Muğla’nın Marmaris ilçesi İçmeler Mahallesi'nde yerleşim birimlerine yakın bölgede başlayan orman yangını söndürüldü.

© TWITTER
Marmaris İçmeler'deki orman yangını kontrol altına alındı

İçmeler-Turunç yolu üzerinde başlayan ve yerleşim birimlerine çok yakın bölgede bulunan yangının çıkışından hemen sonra bölgeye hava ve kara araçları sevk edildi. İlk etapta 7 helikopter ve 5 uçak yangına havadan müdahale etti.

Yangın kontrol altına alındı

DHA muhabiri Cavit Akgün'ün aktardığına göre yangın kontrol altına alındı. Uygulama Oteli'ndeki yerli ve yabancı turistler otelden tahliye edildi. Bir villa yangında zarar görürken bir kişi dumandan etkilendi. 

Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

Alevler Uygulama Oteli'ne sıçradı

Rüzgarın şiddetli olması nedeniyle büyüyen orman yangını yakınında bulunan Uygulama Oteli'ne sıçradığı ve cep telefonu ile o anları kaydeden vatandaşın ‘Otelimiz yanıyor’ diyerek ağladığı görüldü.

Yangına Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı uçak, helikopter ve arazözlerin yanında belediye ekipleri ve itfaiye ekipleri de yönlendirildi.

Marmaris Belediye Başkanı Oktay: Yangın trafodan çıkmış olabilir

NTV yayınında konuşan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ise, oteldekilerin tahliye edildiğini belirterek ''Mahsur kalan kimse yok. Yangın bir villaya da sıçramış durumda. Yakın noktadaki villalarda tahliyeler gerçekleştirildi'' dedi.

Oktay, sabotaj ihtimali ile ilgili ''Dün de bir yangın tehlikesi geçirdik. İlk izlenim yangının trafodan çıkmış olabileceği yönünde'' diye konuştu.

Deniz trafiğine kapatıldı

Sahil güvenlik unsurlar, yangın söndürme helikopter ve uçakların su aldığı bölgeyi, deniz trafiğine kapattı. Bölgedeki tekne trafiği kontrol altına alındı.

Sosyal medya paylaşımları

CHP Milletvekili Tuncay Özkan ile birlikte bölgede ikamet eden çok sayıda sosyal medya kullanıcısı, hesaplarından yaptıkları paylaşımlar ile Marmaris'in İçmeler mevkinde yangın başladığını bildirdi. CHP'li Özkan, yangın görüntüsünü, "Marmaris İçmeler'de yeni bir yangın felaketi daha. Hasar büyümeden söndürülmesi tek temennimiz" notuyla paylaştı.

SIRADAKİ HABER