Meteoroloji'den sağanak yağış ve kar uyarısı

Doğu Anadolu'da kar var, Batıda sıcaklık mevsim normallerinin üzerinde

© AA
Meteoroloji'den sağanak yağış ve kar uyarısı

Meteoroloji'den alınan bilgiye göre bugün Marmara, Ege, İç Anadolu, Akdeniz ile Karadeniz bölgelerinde sağanak yağış; Doğu Anadolu'da ise kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklığının batı kesimlerde mevsim normallerinin biraz üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmeler şöyle:

"Ülkenin genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Doğu Anadolu'da kar var
Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Sivas çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi tahmin ediliyor.

Batıda sıcaklık mevsim normallerinin üzerinde
Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, batı kesimlerde mevsim normallerinin biraz üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Marmara'da orta kuvvetle rüzgâr

Rüzgârın güney ve güneybatı, akşam saatlerinden sonra batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, akşam saatlerinden sonra Marmara ve Karadeniz'de yer yer orta kuvvette esmesi bekleniyor.

SIRADAKİ HABER