Muğla Valisi Tavlı: Marmaris'teki orman yangını kontrol altına alındı

Muğla’nın Marmaris ilçesinde dün 12.20 sıralarında ormanlık alanda yangın çıktı. Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı, yangınla ilgili bir kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

© AA
Muğla Valisi Tavlı: Marmaris'teki orman yangını kontrol altına alındı

Aksaz askeri üssündeki lojmanlarda yaşayanlar dün tahliye edildi. Gece boyunca süren yangın sabah 07.30 sıralarında kontrol altına alındığı duyuruldu.

Marmaris Kent Konseyi gece saatlerinde sosyal medya hesabından yangından bir görüntü paylaşarak, “Gece olduğu için dağ ortalarına müdahale yapılamıyor. Dış çeperlerde müdahale sürdürülmesine karşın iç alanlarda yangın kendi haline bırakıldı

Aksaz Leventler Plajı, Köyceğiz ve Balan arasındaki yay şeklinde bir alanda yangın devam ediyor” dedi.

Muğla Valisi Orhan Tavlı ise sabah saatlerinde, "Marmaris’te meydana gelen orman yangınını kontrol altına alabilmek için tüm ekiplerimiz canla başla mücadele etti

Ormanın kahramanları son alev sönene kadar yeşil vatanı korumak için gece gündüz demeden mücadele etti. Yangın kontrol altına alındı" açıklamasını yaptı.

Kovanların yaklaşık yarım metre ön tarafında ateş yakmış
Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığı'nın koordinesinde jandarma ekiplerince yapılan çalışmada bölgede arıcılık yapan M.Y.'nin (85) kovanlarının yaklaşık yarım metre ön tarafında ateş yaktığı belirlendi. Gözaltına alınan şüphelinin işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

SIRADAKİ HABER