ABD'den Hamas açıklaması: Erdoğan'ın görüşmesine şiddetle karşı çıkıyoruz

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Hamas lideri İsmail Haniye ile görüşmesine 'şiddetle karşı çıktıklarını' söyledi. Açıklamada, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu terör örgütüyle araya gelmesi, Türkiye'nin uluslararası toplumdan dışlanmasına yol açıyor" denildi.

© AA
ABD'den Hamas açıklaması: Erdoğan'ın görüşmesine şiddetle karşı çıkıyoruz

ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hamas lideri İsmail Haniye ile görüşmesine tepki geldi. Bakanlık sözcüsü Morgan Ortagus’un açıklamasında, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu terör örgütüyle bir araya gelmesi, yalnızca Türkiye’nin uluslararası toplumdan dışlanmasına yol açıyor” ifadelerine yer verildi.

“Türkiye hükümeti ile Hamas ilişkilerine dair endişelerimizi dile getirmeye devam edeceğiz” denilen bakanlık açıklamasında, şu ifadeler kullanıldı: “ABD, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hamas liderlerini ağırlamasını şiddetle karşı çıkıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu terör örgütüyle bir araya gelmesi, Türkiye’nin uluslararası toplumdan dışlanmasına yol açıyor, Filistin halkının çıkarlarına zarar veriyor ve Gazze’de terör saldırıların önlemek adına verilen küresel çabanın altını oyuyor.”

SIRADAKİ HABER