ABD: Personel ve vatandaşlarımızı tahliye ettik

ABD Dışişleri Bakanlığı, yeni tip coronavirüs (2019-nCoV) salgını sonrasında Çin'de bulunan personel ve sivil vatandaşlarını ülkeden tahliye ettiklerini açıkladı.

© AFP
ABD: Personel ve vatandaşlarımızı tahliye ettik

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus, Çin'in Wuhan kentinde başlayan ve tüm dünyayı alarma geçiren yeni tip koronavirüs sebebiyle yapılan tahliyelere ilişkin yazılı açıklama yayımladı.

İçlerinde Amerikan diplomatların ve vatandaşların bulunduğu Wuhan'dan kalkan bir uçağın California eyaletine iniş yaptığını aktaran Ortagus, uçaktaki yolcuların havaalanında tıbbi tetkikten geçtiğini ifade etti.

Ortagus, ülke dışında ve içinde Amerikan vatandaşlarının sağlığını korumak adına gerekli tüm tedbirlerin alındığına dikkati çekerek, ABD vatandaşlarına Çin ve özellikle Wuhan bölgesine gitmemesi uyarısında bulundu.

Çin’de ülke genelinde etkili olan yeni tip coronavirüs (2019-nCoV) salgınında son 24 saatte 38 can kaybı daha yaşanırken, ölenlerin sayısı 170'e çıktı, müşahede altına alınan kişi sayısı 80 bini buldu.

Ulusal Sağlık Komisyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, ülke genelindeki tüm kent, eyalet, özerk bölge ve özel idari bölgelerde etkili olan salgın yayılmaya devam ediyor.

SIRADAKİ HABER