Ağır Kovid-19 tablosunun yaşandığı Hindistan’da Başbakan Modi'nin duygusal anları tepki çekti: 'Timsah gözyaşları'

Hindistan'da koronavirüsün kontrolden çıkması ve ölüm rekorları kırmasına karşın umursamaz politikalarına devam ettiği yönünde eleştiri yağmuruna tutulan Başbakan Modi'nin Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybedenleri anarken yaşadığı duygusal anlar ülkede gündem oldu. Vatandaşlar Modi'nin timsah gözyaşları döktüğünü söyleyerek tepki gösterdi.

© AFP 2021 / SAM PANTHAKY
Ağır Kovid-19 tablosunun yaşandığı Hindistan’da Başbakan Modi'nin duygusal anları tepki çekti: 'Timsah gözyaşları'

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, sağlık çalışanlarıyla gerçekleştirdiği video konferans görüşmesinde koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden on binlerce Hintliyi anmak için doğru kelimeleri bulmakta zorlandı. 

Ülkede koronavirüsün çifte mutasyona uğramış yeni varyantının yayılmasına rağmen ihmalkar tutumuna devam eden ve sağlık için çok düşük meblağlar harcayarak sistemin çökmesine neden olan Modi'nin sorumlu kendisi değilmiş gibi görüşme sırasında duygusal anlar yaşaması ve birkaç damla gözyaşı dökmesi halkın tepkilerine neden oldu. 

Görüşmede sağlık çalışanlarına teşekkürlerine sunan Modi, "Bu virüs sevdiklerimizi bizden aldı. Onlara saygılarımı sunuyorum ve kaybeden ailelere başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı. 

Gözüyaşlı Modi'nin videosu sosyal medyada viral olurken vatandaşlar bunun bir tiyatrodan ibaret olduğunu ve başbakanın timsah gözyaşları döktüğünü söyleyerek tepki gösterdi. 

Bazı vatandaşlar ise Modi'nin koronavirüsten ölümlerin rekor kırdığı zamanlarda bile hem kalabalıklar eşliğinde seçim mitingleri hem de milyonların katıldığı dini festivallerin düzenlenmesine izin verdiğini hatırlattı. 

Pek çok Hintli de başbakanla alay ederek ihmalkarlığından dolayı kendisinin Oscar'a aday gösterilmesi gerektiğini belirtti. 

Dünyada en fazla günlük vaka ve ölümünün kaydedildiği ülke konumundaki Hindistan'da Başbakan Narendra Modi'nin partisi, geçen hafta gerçekleşen eyalet seçimlerinde yenilgi almıştı. 

Hindistan son 24 saatte 259 bin 591 yeni koronavirüs vakası bildirdi ve toplam vaka sayısı 26 milyona yükseldi. Ülkede koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 4 bine ulaştı. 

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2021, 15:24
SIRADAKİ HABER