Baltık Denizi'nde seyreden 335 yolculu feribotta patlama

Rusya Federal Deniz ve Irmak Taşımacılığı Ajansı'ndan bir temsilcinin Sputnik'e verdiği bilgilere göre, Baltık Denizi'nde seyir halinde olan ve 335 kişiyi taşıyan bir feribotun motor dairesinde patlama yaşandı.

© AFP 2018 / Olivier MORIN
Baltık Denizi'nde seyreden 335 yolculu feribotta patlama

Litvanya ordusundan yapılan açıklamada da Baltık Denizi'nde 335 kişiyi taşıyan feribotun motor dairesinde yaşanan patlama sonucu yanmaya başladığı duyuruldu.

Rusya Federal Deniz ve Irmak Taşımacılığı Ajansı'ndan bir temsilcinin Sputnik'e verdiği bilgilere göre 335 kişinin 37'sini mürettebat oluşturuyor.

Geminin Rusya'nın Kaliningrad kentinin 135 km açığında uluslararası sualrda syrederken yanmaya başladığı da ifade edildi.

Feribotun yardım çağrısı yaptığı, Litvanya ordusunun feribota yardım için bir helikopterini gönderdiği, gerekirse 2 helikopteri daha göndermek üzere hazır beklettiği açıklandı.

Ayrıca Rusya ve Litvanya'dan bir dizi geminin yardım etmek üzere bölgeye gittiği de aktarıldı.

Danimarkalı 'DFDS SEAWAYS 'şirketi de kendilerine  ait 'Regina Seaways' adlı feribotta yaşanan 'motor arızası' sonucu 294 yolcunun Baltık Denizi'nde mahsur kaldığını duyurdu.

Feribotun Litvanya'nın Klaipeda kentinden Almanya'nın Kiel şehrine gitmekte olduğu da belirtildi.
YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ, YARALI YOK

Gelen ön bilgilere göre feribottaki yangın söndürüldü. Yaralı olmadığı açıklandı.

Rusya Federal Deniz ve Irmak Taşımacılığı Ajansı'ndan bir temsilcinin yine Sputnik'e verdiği bilgilere göre gemideki yolcuların hepsi gemideki toplanma yerlerine tahliye edildi. Yolcuların mürettebatın kontrolünde olduğunu ve bir panik havası yaşanmadığı belirtildi.

Ancak geminin hala yardım beklediği belirtildi.


Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2018, 15:30
SIRADAKİ HABER