Baskın Oran: KKTC yerine Kuzey Kıbrıs Erdoğan Cumhuriyeti oluşmakta

Erdoğan’a biat konusunda kendini kanıtlamış birileri saptanıyor ve E. Tatar onu başbakan yapıyor"

AA
Baskın Oran: KKTC yerine Kuzey Kıbrıs Erdoğan Cumhuriyeti oluşmakta

Emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Baskın Oran, "Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin yerine Kuzey Kıbrıs Erdoğan Cumhuriyeti" oluşmakta olduğunu belirtti.

Artı Gerçek'teki yazısında "KKTC’deki yönetime Ankara’dan başka siyasi dayanağı olmayan kişilerin getirildiğini" ifade eden Oran, şöyle yazdı :
 

a) İki toplumlu ve iki bölgeli federasyon çözümü arayan Mustafa Akıncı’nın yerine, (TC’de vatandaş yapılan Suriyeliler gibi) vatandaş yapılmış Türkiyelilerin blok etkisiyle "Türkiye’nin adamı” olarak Ersin Tatar cumhurbaşkanı seçtiriliyor;

b) Erdoğan’a biat konusunda kendini kanıtlamış birileri saptanıyor ve (KKTC Cumhurbaşkanı) Ersin Tatar onu başbakan yapıyor; ardından da bu kişi parti başkanlığına getiriliyor. Yani, Kıbrıslı gazeteci Hasan Kahvecioğlu’nun deyimiyle istim arkadan geliyor."

"Bugüne kadar biz Türkiyelilerin büyüklük kompleksimizi tatmin aracı (yani manevi koloni) olarak kullandığımız KKTC’yi artık CB Erdoğan 'adı konmamış ilhak'a götürüyor"yazan Oran, "KKTC yerine KKEC yani Kuzey Kıbrıs Erdoğan Cumhuriyeti oluşmakta"ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER