Beyaz Saray Pence, perşembe günü Erdoğan'la görüşecek

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada ABD Başkan Yardımcısı Pence'in perşembe günü Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşeceği açıklandı.

© AP
Beyaz Saray Pence, perşembe günü Erdoğan'la görüşecek

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada ''ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence 17 Ekim'de Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşecek. Başkan Yardımcısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir çözüm bulunana kadar Türkiye'ye yönelik yaptırımların kalacağını söyleyecek. Pence, Trump'ın Türkiye'ye yönelik yaptırımları sürdürme konusundaki kararlılığını yineleyecek.'' denildi. Açıklamaya göre ABD heyetinde ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O'Brien ve ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey de olacak.

TRUMP: PENCE, BÜYÜK BİR SEFERE HAZIRLANIYOR

ABD Başkanı Donald Trump, Yardımcısı Michael Pence ve Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun yarın Türkiye’ye giderek Suriye’nin kuzeydoğusundaki durumu görüşeceğini belirtti. Trump, bugünkü basın toplantısında, “Michael (Pence) büyük sefere hazırlanıyor, yarın gidecek. Heyetimiz gidiyor. Heyete Michael (Pence) ve Dışişleri Bakanı Pompeo başkanlık edecek” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2019, 01:42
SIRADAKİ HABER