Bir ülkede tüm coronavirüs hastaları iyileşti

Vietnam, ülkede görülen 16 coronavirüs (Covid-19) hastasının tamamının iyileştiğini ve ülkede başka vaka kalmadığını duyurdu.

© REUTERS
Bir ülkede tüm coronavirüs hastaları iyileşti

Coronavirüs dünyaya hızla yayılmaya devam ederken, Vietnam sağlık otoritelerinin yaptığı açıklamada bütün hastaların iyileştiği bildirildi.

Vietnam, bugüne kadar ülke topraklarında 16 enfekte hasta olduğunu açıklamıştı. 

Vietnamlı yetkililer tarafından yapılan açıklamada, 16 Covid-19 hastasının tamamının iyileşip hastanelerden taburcu edildiği ve Vietnam sınırları içerisinde hiçbir vakanın kalmadığı ifade edildi.

Vietnam Sağlık Bakanı yaptığı basın toplantısında, Covid-19 ile mücadele etmek bir savaşsa biz bu savaşta ilk raundu kazanmış olduğumuzu duyurabiliriz. Ancak savaşı tamamen kazanmış değiliz. Çünkü, bu salgında durum öngörülemez bir vaziyette" ifadelerini kullandı.

Coronavirüs ilk görüldüğü aralık ayının başından bu yana dünya genelinde 3 binden fazla insanın hayatını kaybetmesine neden oldu. 83 binin üzerinde de vaka sayısı bildirildi.

Vietnam'da yaşanan gelişmeler ile ilgili Dünya Sağlık Örgütü yetkilileri, Vietnam hükumetinin bu acil salgın durumuyla ilgili hızla harekete geçmesinin krizi erken aşamada ele almak adına oldukça önemli olduğu yorumunu yapıyor.

SIRADAKİ HABER