Bolton: Bölge birleşti, günleri sayılı

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, yaptığı açıklamada, batı yarımkürenin Venezuela krizini çözmek için birleştiğini ve Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun günlerinin sayılı olduğunu söyledi.

© REUTERS
Bolton: Bölge birleşti, günleri sayılı

Brezilya Savunma Bakanı Fernando Azevedo ile yaptığı görüşmenin ardından açıklama yapan Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun günlerinin sayılı olduğunu öne sürdü.

Bolton ayrıca Twitter'da yaptığı açıklamada, "ABD, Batı yarımkürede paylaşılan demokrasi, güvenlik ve hukukun üstünlüğü hedeflerine burnunu sokan düşman yabancı askeri güçleri hoş görmeyecek" dedi.

Bolton, "ABD, Venezüella halkına yardım için gıda ve ilaç gönderiyor. Diktatörü desteklemek üzere nükleer kapasiteli bombardıman uçakları ve özel kuvvetler göndermek yerine Rusya, Venezuela halkına destek için uluslararası toplumla birlikte çalışmalı" ifadelerini kullandı.

Geçen hafta ABD Başkanı Donald Trump, Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun ziyareti sırasında Venezuela'ya askeri müdahale olasılığını dile getirerek 'tüm seçeneklerin masada olduğunu' söylemişti.

ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan, salı günü erken saatlerde yaptığı açıklamada, Washington'un Venezuela krizini askeri yollarla çözme niyetinde olmadığını belirtti.

SIRADAKİ HABER