Çin vatandaşlarının Rusya’ya girişi yasaklanıyor!

Rusya’dan coronavirüs sonrası Çin'e yönelik dikkat çeken bir hamle geldi. Çin vatandaşlarının Rusya’ya girişi 20 Şubat tarihi itibariyle yasaklanacak.

© REUTERS
Çin vatandaşlarının Rusya’ya girişi yasaklanıyor!

Rusya’dan Çin’e yönelik flaş bir hamle geldi. Rusya Başbakanı Tatyana Golikova coronavitüs nedeniyle Çin vatandaşlarının ülkeye girişinin yasaklandığını açıkladı. 

Reuters'in geçtiği habere göre, yasak 20 Şubat itibarıyla başlayacak. 

Rusya, Koronavirüs'ün yayılması nedeniyle 3 Şubat 2020 tarihinden itibaren Çin ile tüm demiryolu seferlerini askıya almıştı. Kararın ardından Çin ile 4 bin 300 kilometrelik bir kara sınırına sahip olan Rusya, sınırlarını kapatmış ve uçak seferlerini de durdurmuştu. 

Koronavirüs'e ilişkin geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Rusya Sağlık Bakanı Mikhail Murashko, “Günümüzde bir aşı geliştirme süreci kısa bir süre değildir. Bir aşı en az 8 ile 10 ay arasında bir sürede geliştirilir, bu klinik testler olmadan ilk aşamasıdır” demişti. 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Koronavirüs salgını sebebiyle büyük rağbet gören yüz maskelerinin ve birçok ilacın fiyatlarını artıran eczanelerin ruhsatlarının iptal edilmesi talimatını vermişti. 

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2020, 20:32
SIRADAKİ HABER