Dünya Kupası maçında fenalaşan ABD'li gazeteci Wahl, hayatını kaybetti

ABD'li gazeteci Grant Wahl, Arjantin ile Hollanda arasında oynanan karşılaşmayı takip ettiği sırada fenalaşarak öldü. Wahl, daha önce gökkuşağı renkli tişört giydiği için gözaltına alınmıştı.

© TWITTER
Dünya Kupası maçında fenalaşan ABD'li gazeteci Wahl, hayatını kaybetti

2022 FIFA Dünya Kupası'nın çeyrek finalinde Arjantin ile Hollanda arasında oynanan karşılaşmayı takip ettiği sırada fenalaşan ABD'li gazeteci Grant Wahl, yaşamını yitirdi.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, Katar'da düzenlenen organizasyonu takip eden 48 yaşındaki Wahl, Lusail Stadı'nın basın tribününde maçın uzatma bölümleri oynanırken fenalaştı. Sağlık ekiplerinin hemen müdahale ettiği ABD'li gazeteci, tüm müdahalelere rağmen kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı.

ABD Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, "Federasyon ailesi olarak Grant Wahl'ı kaybettiğimizi öğrenmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Grant, futbolu hayatının merkezi haline getirdi. Onun yazılarının artık bizimle olmayacağı için yıkılmış durumdayız." ifadeleri kullanıldı.

Wahl, internet sitesindeki bir yazısında; az uyku, yüksek stres ve çok çalışma nedeniyle kendini iyi hissetmediğini, bu nedenle FIFA Basın Merkezi'ndeki sağlık kliniğine gittiğini paylaşmıştı.

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Ned Price, bakanlığın Wahl'ın ailesiyle "yakın iletişim" içinde olduğunu duyurdu.

GÖKKUŞAĞI TİŞÖRTÜ YÜZÜNDEN GÖZALTINA ALINMIŞTI
Wahl, Katar'da gökkuşağı renkli tişört giydiği için gözaltına alınmıştı. Olayı kişisel blogu ve sosyal medya hesaplarından paylaşan Wahl, ABD-Galler maçına tişörtü sebebiyle alınmadığını, 25 dakika gözaltında tutulduğunu ve olayı tweet attığı için telefonunun zorla elinden alındığını aktarmıştı.

SIRADAKİ HABER