Ermenistan Başbakanı: Cehennemde adım atıyoruz

Ailesiyle birlikte yeni tip coronavirüse (Covid-19) yakalanan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, ülkedeki pandemi durumunun kritik olduğunu belirterek, "Kritik seviyeye ulaştık ve cehennemde adım atıyoruz" dedi.

© REUTERS
Ermenistan Başbakanı: Cehennemde adım atıyoruz

Ailesiyle birlikte coronavirüse yakalandığını duyuran Paşinyan, Ermenistan'daki Covid-19 durumunun kritik olduğunu belirtti.

Hükümet binasının bahçesinde basın mensuplarına açıklama yapan Paşinyan, "Kritik seviyeye ulaştık ve cehennemde adım atıyoruz" diye konuştu.

Ülkedeki sağlık sisteminin aşırı yük altında olduğunu ve enfeksiyona yakalananların hastaneye yetiştirilemediklerine dikkat çeken Paşinyan, şöyle devam etti:

"Genel karantina ilan etme olasılığını görüştük, fakat böyle bir kararla istenen sonuca varamayacağımıza kanaat getirdik. Sadece ekonomik sonuçların ağır olacağı için değil, aynı zamanda araştırarak karantinaya istenen sonucu getirecek şekilde uyulmayacağından emin olduğumuz için bu şekilde karar verdik."

Ermenistan'da son 24 saatte 547 kişiye Covid-19 tanısı konuldu, böylelikle ülkedeki teyit edilmiş Covid-19 vakaları sayısı 12 bin 547'ye ulaştı.

Yaklaşık 3 milyon nüfusu olan Ermenistan'da coronavirüs vakalarının sayısındaki günlük artışın beşinci gün üst üste 500'den fazla olduğu kaydediliyor.

SIRADAKİ HABER