Esad, Rus televizyonuna konuştu: Suriye, Türk halkına hangi düşmanca eylemi gerçekleştirdi?

Erdoğan Putin zirvesinden bir gün önce Rossiya-24 televizyonuna konuşan Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, "Suriye Türk halkına karşı hangi düşmanca eylemi gerçekleştirdi? Uğruna Türk vatandaşlarının ölmek zorunda olduğu ne gibi bir sorun var?" ifadelerini kullandı.

© SANA
Esad, Rus televizyonuna konuştu: Suriye, Türk halkına hangi düşmanca eylemi gerçekleştirdi?

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Türkiye ile Suriye halkları arasında düşmanlık bulunmadığını söyledi.

Esad, yarın Moskova’da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan arasında yapılacak kritik Suriye zirvesi öncesi Rus devlet televizyonu Rossiya 24’e açıklamalarda bulundu.

Suriye’nin Türk halkına karşı herhangi bir düşmanca eylem gerçekleştirmediğini savunan Esad, “Suriye, Türk halkına karşı büyük veya küçük hangi düşmanca eylemi gerçekleştirdi? Böyle bir şey yok. Suriye-Türkiye evlilikleri, aileleri var, hayati öneme sahip ortak çıkarlar var. Kültürlerin birbirleriyle iç içe olması geçmişe dayanıyor, bu nedenle Türk halkıyla bizim aramızda ciddi görüş ayrılıkları olması mantıklı değil” dedi.

Esad, “Tabi ki Türklerden bahsederken kardeş halk gibi bahsediyoruz. Şimdi Türk halkına soruyorum; Suriye’yle sorununuz ne? Uğruna Türk vatandaşlarının ölmek zorunda olduğu ne gibi bir sorun var?” diye ekledi. (Kaynak: Sputnik)

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2020, 16:18
SIRADAKİ HABER