Facebook, Beyaz Saray'ın sosyal medya zirvesine davet edilmedi

Trump, Facebook'u 'önyargılı' olduğu gerekçesiyle eleştirmişti

© AFP
Facebook, Beyaz Saray'ın sosyal medya zirvesine davet edilmedi

ABD Başkanı Donald Trump tarafından 'önyargılı' eleştirileri alan Facebook, Beyaz Saray tarafından her yıl düzenlenen sosyal medya zirvesine bu kez davet edilmediklerini duyurdu. Trump’ın hedefinde olan diğer iki şirket Twitter ve Google’dan ise davetle ilgili bir yorum yapılmadı.
 
Beyaz Saray’ın söz konusu etkinliğine çok sayıda sosyal medya uygulamasında üst düzey yetkili olan kişiler katılıyor. Etkinlikteki fikir alışverişi, sosyal medya uygulamalarını geliştirmeye yarıyor.

Beyaz Saray etkinliğe kimlerin davet edildiğine dair yorum yapmadı ancak sosyal medya alanında faaliyet gösteren ve Trump taraftarı  Bill Mitchell’in da aralarında olduğu muhafazakâr bazı isimler etkinliğe katılacağını duyurdu.

Facebook ise etkinliğe davet edilmediğini duyurdu. Twitter ise davet edilmesine ya da etkinliğe katılmasına dair bir açıklama yapmadı. Google’ın çatısı altında bulunduğu Alphabet Inc’s şirketi de yorum yapmadı.

Mart ayında Twitter hesabından bir açıklama yapan Trump, “Facebook, Google ve Twitter -yozlaşmış medyadan bahsetmiyorum bile- bunlar öyle radikal sol taraftarları ki… Ama korkmayın, biz her türlü kazanacağız, aynen daha önce yaptığımız gibi” demişti.

SIRADAKİ HABER