Facebook CEO’su Zuckerberg, Trump’ın paylaşımını silmedi; 7,2 milyar dolar kaybetti

ABD Başkanı Donald Trump’ın bir paylaşımı ile alevlenen ırkçılık tartışmalarının gölgesinde şirketler ve Facebook arasında “reklam” savaşı sürüyor.

© REUTERS
Facebook CEO’su Zuckerberg, Trump’ın paylaşımını silmedi; 7,2 milyar dolar kaybetti

ABD Başkanı Donald Trump’ın bir paylaşımı ile alevlenen ırkçılık tartışmalarının gölgesinde şirketler ve Facebook arasında “reklam” savaşı sürüyor. Facebook’un piyasa değerini 56 milyar dolar azalırken, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in net serveti 82,9 milyar dolara düştü

Independent Türkçe'nin haberine göre; aralarında Coca-Cola ve Verizon’un da bulunduğu onlarca şirketin, ABD Başkanı Donald Trump’ın 'şiddet içerikli paylaşımını' silmeyen Facebook’tan reklamlarını çekmesi, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’e de 'faturalandırıldı'. 

Cuma günü hisseleri yüzde 8,3 değer kaybeden şirketin 16 yıllık yöneticisi, 7,2 milyar dolar kaybetti. 

Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre Facebook’un piyasa değerini 56 milyar dolar azaltırken, Zuckerberg’in net serveti 82,9 milyar dolara düştü. 

36 yaşındaki CEO, “Dünyanın en zenginleri” listesinde Amazon CEO’su Jeff Bezos, Microsoft kurucusu Bill Gates ve lüks giyim markası Lousi Vuitton CEO’su Bernard Arnault’tan sonra dördüncü sıraya geriledi. 

Gelen tepkiler üzerine cuma günü bir açıklama yapan Mark Zuckerberg, Facebook’un şiddeti teşvik eden siyasilerin gönderilerini kaldıracağını söylemişti. Zuckerberg, hiçbir politikacıya ayrıcalık tanınmayacağını da sözlerine eklemişti. 

SIRADAKİ HABER