Fransa Cumhurbaşkanı Macron Kudüs'te İsrailli polislerle tartıştı

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Kudüs'te ziyaret ettiği Fransız toprağı olan Saint Anne Kilisesi'ne giren İsrailli polislere tepki gösterdi. Macron, "Önümde yaptığınız şeyden hoşlanmıyorum. Dışarı çıkın. Lütfen yüzyıllardır var olan kurallara uyun" ifadelerini kullandı.

© REUTERS
Fransa Cumhurbaşkanı Macron Kudüs'te İsrailli polislerle tartıştı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, “5. Dünya Holokost/Soykırımı Forumu”na katılmak ve İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ile görüşmek üzere Kudüs’e gitti. Macron, işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Fransız toprağı olan Saint Anne Kilisesi’ne girdiği sırada içeri girmeye çalışan İsrailli polislere yüksek sesle “Önümde yaptığınız bu şeyden hoşlanmıyorum” dedi.

1856’da Osmanlı’dan Fransa’ya kalan ve Kudüs’teki dört Fransız toprağından biri olan Saint Anne Kilisesi’nde, Macron’un ziyareti sırasında içeri girmeye çalışan İsrailli polislerle tartışma yaşandı.

Twitter’da yer alan görüntüde, Macron’un polislere yüksek sesle İngilizce, “Herkes kuralları biliyor. Önümde yaptığınız şeyden hoşlanmıyorum. Dışarı çıkın. Lütfen yüzyıllardır uygulanan bu kurala uyun. Bunu benim için değiştirmeyecekler” dediği görülüyor. 


Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2020, 18:13
SIRADAKİ HABER