Fransa'da bir havalimanına Kraliçe II. Elizabeth'in ismi veriliyor

Fransa'nın kuzeyindeki havalimanı, "Fransa'nın en Britanyalı havalimanı" olarak tanınıyor

Fransa'da bir havalimanına Kraliçe II. Elizabeth'in ismi veriliyor

Fransa'nın kuzeyindeki La Touquet bölgesinde bulunan 'Touquet-Paris-Plage' havalimanına Britanya Kraliçesi II. Elizabeth'in ismi veriliyor.

İngiliz Denizi'ne yakınlığı nedeniyle 'Fransa'nın en Britanyalı havalimanı' olarak nitelendiren havalimanını, Kraliçe II. Elizabeth, amcası VIII. Edward ile beraber 1930'larda ziyaret etmişti. Havalimanın ismi, 14 Ekim'den itibaren 'Le Touquet-Paris-Plage Elizabeth II' olarak değiştirilecek.

Independent'in haberine göre, La Touquet bölgesinden bir yetkili "II. Elizabeth'i ve II. Elizabeth'in amcasıyla beraber bölgeye yaptığı ziyareti anmak için, La Touquet, havalimanına Kraliçe'nin ismini vermek istiyor. 70 yıl boyunca büyük bir adanmışlıkla ülkesini yönetti. Her zaman Fransa ve İngiltere arasında iyi ilişkiler olması için çabaladı ve bizim kültürümüzü takdir etti" yorumunu yaptı. 

La Touquet bölgesi, İngiliz kraliyet ailesi ve aristokrasisi arasında popüler bir destinasyon olarak biliniyor. La Touquet'de Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve eşi Brigitte Macron'un da yazlıkları bulunuyor. Ziyaretçilerin genelde golf ve kumar oynamak için bölgeye geldiği biliniyor.

SIRADAKİ HABER