Güney Kore'de bir günde görülen Koronavirüs vaka sayısı Çin'i geçti

Güney Kore’de vaka sayısı 1766'ya yükselirken hastalık nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı da 13 oldu

© TWITTER
Güney Kore'de bir günde görülen Koronavirüs vaka sayısı Çin'i geçti

Çin’in ardından en çok Koronavirüs vakasının görüldüğü ülkelerin başında gelen Güney Kore’de salgın hızla yayılıyor. Ülkede bir günde 505 yeni vaka tespit edilerek salgının başlangıcından bu yana ilk defa Çin dışında bir ülkede bir gün içerisinde Çin’deki yeni vaka sayısından fazlası görülmüş oldu.

Amerikanın Sesi Türkçe'nin haberine göre, Güney Kore’de şu ana kadar tespit edilen vaka sayısı 1595 yükselirken hastalık nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı da 13 oldu.

Son açıklanan verilere göre Çin’de son olarak hastalığa yakalanan kişi sayısı 433 kişi artarak 78 bin 497’ye ulaştı. Çin’de dün salgın nedeniyle 29 kişi daha hayatını kaybetti. Böylece Çin’de ilk vakanın görüldüğü 31 Aralık tarihinden bu yana hayatını kaybeden kişi sayısı 2744’e çıkmış oldu.

Çin'den sonra en çok vaka İtalya, İran ve Güney Kore'de görüldü
Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, son dönemde Çin dışında vakaların artmasıyla ilgili olarak, “İtalya, İran ve Güney Kore’deki vakalarda görülen ani artış çok kaygı verici” dedi.

Güney Kore’deki Amerikan üssünde de bir Amerikalı askerde virüse rastlanmıştı. Son olarak yapılan açıklamada Güney Kore Ordusu ve Amerikan Ordusu tarafından yapılması planlanan yıllık olağan tatbikatların da şu aşamada iptal edildiği duyuruldu.

THY de Güney Kore'nin başkenti Seul seferlerini azalttığını duyurdu
Güney Kore’de hastalığın hızla yayılması üzerine 40’a yakın ülke Kore’yle arasındaki seyahatlerde önlemleri sıkılaştırma kararı aldı. Türk Hava Yolları da Güney Kore’nin başkenti Seul’e yaptıkları sefer sayısında azaltma yaptıklarını duyurdu.

SIRADAKİ HABER