Hollanda'dan Türkiye'ye seyahat uyarısı: Sorgulanabilirsiniz

Hollanda Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'ye gelmek isteyen vatandaşlarını uyardı: Türkiye dışında yaptığınız açıklamalar

© AFP
Hollanda'dan Türkiye'ye seyahat uyarısı: Sorgulanabilirsiniz

Hollanda Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'ye gelmek isteyen vatandaşlarını uyardı: Türkiye dışında yaptığınız açıklamalar sebebiyle orada sorgulanabilirsiniz, buna sosyal medyada yazdıklarınız da dahil.

Hollanda Dışişleri Bakanlığı’ndan Türkiye’ye gelmek isteyen vatandaşlarına uyarı geldi. Dışişleri Bakanlığı’nın resmi sitesinden yapılan açıklamada “Türkiye’nin terör örgütü kabul ettiği gruplara dahil olma şüphesi ile bu ülkenin hava alanında telefonunuz ya da diğer elektronik eşyalarınız polis tarafından kontrol edilebilir.” denildi.

Bakanlık Hollanda vatandaşlarına “Türkiye dışında yaptığınız açıklamalar sebebiyle orada sorgulanabilirsiniz, buna sosyal medyada yazdıklarınız da dahil. Seyahat ederken lütfen bunları aklınızda bulundurun.” uyarısında bulundu.

Hollanda’nın uyarısı Fransa’nın Lyon 1 Üniversitesi Matematik Bölümü öğretim görevlisi Doç. Dr. Tuna Altınel’in Türkiye’de tutuklanması sonrası geldi. Tuna Altınel, Lyon’da katıldığı bir panelde “terör örgütü propagandası” yapmakla suçlanıyor. (euronews)

SIRADAKİ HABER