İngiltere’de kırmızı alarm verildi!

İngiltere Meteoroloji Müdürlüğü, Dennis fırtınası nedeniyle Galler'in güney için alarm düzeyini kırmızı seviyesine çıkardı.

© REUTERS
İngiltere’de kırmızı alarm verildi!

Kırmızı, en yüksek alarm düzeyini temsil ediyor ve can kaybı yaşanma riski olduğuna işaret ediyor.

İngiltere'nin kalan yerleri için ise alarm seviyesi kırmızının bir altı olan "turuncu" olarak belirlendi. Fırtına ve aşırı yağışların bugün akşam saatlerine kadar sürmesi bekleniyor.

Kırmızı alarm Galler'in güneyini kapsarken, İngiltere geneli için ise 300'den fazla sel ve su taşkınları uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Müdürlüğü, rüzgarın hızının bazı yerlerde zaman zaman 140 kilometrenin üzerine çıktığını bildirdi.

Fırtına nedeniyle Edinburgh, Glasgow, Newcastle, Southend ile Londra'daki Stansted, Heathrow ve Gatwick havaalanlarından yapılacak çok sayıda uçuş iptal edildi.

BİR KİŞİNİN CESEDİNE ULAŞILDI

Güneydoğu İngiltere kıyılarında cumartesi günü yapılan kapsamlı aramanın ardından kuvvetli dalgaların hakim olduğu denizde bir kişinin cesedine ulaşıldı.

Yerel sahil güvenlik görevlisi sözcüsü, cesedin Kraliyet Ulusal Cankurtaran Enstitüsü'nden bir cankurtaran tarafından bulunduğunu ve kıyıya çıkarıldığını aktardı.

Geçen hafta Avrupa’nın büyük bir bölümde etkili olan Ciara fırtınasında, ikisi İngiltere'de olmak üzere Avrupa çapında sekiz kişinin hayatını kaybetmişti.

SIRADAKİ HABER