İspanya'da tarihin en büyük uyuşturucu operasyonu: 32 ton marijuana ele geçirildi

İspanyol polisi tarihin en büyük uyuşturucu operasyonuna imza attı. Paketlenmiş ve piyasaya sürülmeye hazır halde bulunan 32 ton marijuanaya el koyan polis, uyuşturucunun piyasa değerinin 64 milyon euro olduğunu açıkladı.

© REUTERS
İspanya'da tarihin en büyük uyuşturucu operasyonu: 32 ton marijuana ele geçirildi

İspanya'da polis, ülkenin farklı bölgelerinde yürüttüğü eş zamanlı operasyonla toplam 32 ton maijuana ele geçirdi. Piyasa değerinin 64 milyon euro olduğu açıklanan uyuşturucunun, şimdiye kadar bir operasyonda ele geçirilen en büyük miktar olduğu belirtildi.

İspanyol polisi yaptığı açıklamada, "Gardens" (Tarlalar) ismi verilen bir operasyonla Toledo, Ciudad Real, Valencia ve Asturias'daki tarla ve üretim tesislerine eş zamanlı operasyonlar düzenlendiğini duyurdu

Polis, operasyonlar sonucunda, yaşları 20 ile 59 arasında değişen dokuzu erkek 20 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

Ele geçirilen 1.1 milyon kök bitkinin, şimdiye kadar paketlenmiş halde bulunan en yüksek miktar olduğu belirtildi. Açıklamada, piyasaya sürülmeye hazır hâldeki uyuşturucuların İspanya, İsviçre, Hollanda, Almanya ve Belçika'ya gönderilmek istenirken yakalandığı bilgisi verildi.

SIRADAKİ HABER