İsrail Büyükelçisi'nden 'amuda kalkarak' ziyaret!

İsrail'in Kuzey Makedonya Büyükelçisi Dan Oryan, ülkenin yeni cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski'yi ziyaretinde amuda kalktı.

© Facebook/Stevo Pendarovski
İsrail Büyükelçisi'nden 'amuda kalkarak' ziyaret!

Kuzey Makedonya’da Mayıs ayında göreve gelen Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, Facebook hesabından İsrail Büyükelçisi Dan Oryan’ın “akrobatik yeteneklerini” paylaştı.

Kuzey Makedonya’nın İsrail Büyükelçisi Dan Oryan, 6 Mayıs’ta Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturan Stevo Pendarovski’ye diplomasinin çok alışık olmadığı bir ziyaret gerçekleştirdi.
 
Geçmişte cimnastik sporu ile uğraşan Oryan, Pendarovski’yi ziyaretinde tek elinin üzerinde amuda kalktı. Fotoğrafı Facebook hesabından paylaşan Stevo Pendarovski, şu ifadeleri kullandı:

“İsrail Büyükelçisi’nin amuda kalktığı bu fotoğraf, hem bir ilham kaynağı hem de spor yapmanın ne kadar önemli ve bazen komik olacağı hakkında bir kanıt olabilir.”

Pendarovski’yle iki ülke arasındaki muhtemel işbirliklerini de görüşen Oryan, aynı zamanda İsrail Dışişleri Bakanlığı’na bağlı Balkan Ülkeleri Direktörü. Oryan, 2007-2012 arasında Danimarka’da Büyükelçi Yardımcılığı görevini yürütmüştü. 

SIRADAKİ HABER