Ivanka Trump'dan babasını aratmayan gaf

ABD Başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump, yeni Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson'ı tebrik ederken yaptığı gafla sosyal medyada olay oldu. "Boris Johnson'ı Birleşik Kingston'ın yeni başbakanı olduğu için kutlarım" diyen Ivanka Trump, United Kingdom'u yanlış yazdı.

© AFP
Ivanka Trump'dan babasını aratmayan gaf

 ABD Başkanı Donald Trump kızı Ivanka Trump, yeni Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson’ı tebrik ederken yaptığı gafla sosyal medyada gündem oldu. Gafları ve telaffuz hatalarıyla tanınan Trump’ın kızı Ivanka da tam resmi adı “United Kingdom” yani Birleşik Krallık olan İngiltere’de iktidar partisi lideri seçilerek başbakanlığa gelen Boris Johnson’ı tebrik ederken “United Kingston” yazdı.

‘İNTERNET ASLA UNUTMAZ’

İngiltere Veliaht Prensi Charles’ın Galler Prensi ünvanının İngilizcesi ‘Prince of Wales’ iken, daha önce ABD Başkanı bunu ‘Prince of Whales’, yani ‘Balinalar Prensi’ diye dile getirmişti.

Donald Trump yakın dostu Boris Johnson’ın da başbakanlığını kutlamak için “Muhteşem olacak” tweetiyle paylaştı. Ardından kızı Ivanka’dan şu tweet geldi:

“Boris Johnson’ı Birleşik Kingston’ın yeni başbakanı olduğu için kutlarım.”

ABD Başkanı’nın aynı zamanda danışmanı da olan kızı Ivanka Trump, yanlışını fark edince tweetini silip yeniledi. Ancak fotoğrafı çekilen eski tweeti paylaşan bir kullanıcı “İnternet asla unutmaz” diye yazdı. (Kaynak: Sputnik)

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2019, 20:35
SIRADAKİ HABER