Kapalı alan yasağı olan İspanya'da Katolik kilisesi, Müslümanlara iftar yemeği vermeye başladı

Kovid-19 önlemleri kapsamında kapalı alanlarda toplanmanın yasak olduğu İspanya'nın Barselona kentinde bir Katolik kilisesi, avlusunda Müslümanlara iftar yemeği vermeye başladı.

© REUTERS / ALBERT GEA
Kapalı alan yasağı olan İspanya'da Katolik kilisesi, Müslümanlara iftar yemeği vermeye başladı

Barcelona'daki Santa Anna Katolik kilisesi, kapılarını kapalı alanlarda toplanmanın yasak olması sebebiyle iftar yapmak için açık alan arayan Müslümanlara açtı. 

Kilisenin avlusunda her gün çoğu evsizlerden oluşan yaklaşık 60 kişi, gönüllüler tarafından yapılan yemeklerle oruçlarını açıyor. 

Koronavirüs salgınından önce açık alanlarda iftar yemekleri düzenleyen Katalan Faslı Kadınlar Derneği'nin Başkanı Faouzia Chati'nin kilisenin papazı Peio Sanchez'e ulaşmasıyla başlayan uygulama Ramazan boyunca devam edecek. 

'Beraber oturup konuşma konusunda bazı politikacılardan daha yetenekliyiz'
Chati, "İnsanlar, Müslümanların bir Katolik kilisesinde iftar yapabildikleri için çok mutlular, çünkü dinler bizi ayırmaya değil, birleştirmeye hizmet ediyor" dedi. 

Papaz Sanchez ise, "Farklı kültürlerde, farklı dillerde, farklı dinlerden insanlar olarak beraber oturup konuşma konusunda bazı politikacılardan daha yetenekliyiz" diye konuştu. 

SIRADAKİ HABER