Kaza sonrası müdahaleye gittiği ağır yaralının kendi kızı olduğunu tanıyamadı; eve gittiğinde ölüm haberini aldı

Kanada’da bir sağlık görevlisi kendisine gelen trafik kazası ihbarına giderek genç kızı sıkıştığı araçtan kurtardı. Sağlık görevlisi daha sonra kaza yerinde müdahale ettiği ancak hayatını kaybeden kişinin kendi kızı olduğunu öğrendi.

© AFP
Kaza sonrası müdahaleye gittiği ağır yaralının kendi kızı olduğunu tanıyamadı; eve gittiğinde ölüm haberini aldı

The Guardian’da yer alan habere göre, Kanada’da yaşanan olayda sağlık görevlisi Jayme Erickson otoyolda buzlu alanda gerçekleşen bir trafik kazası ihbarı sonucu olay yerine gitti. Kazada ağır yaralanan bir genç kız tespit eden Erickson, kızın ağır yaraları nedeniyle yüzünü tanıyamadı. 

Kızı araçtan çıkarmak için neredeyse yarım saat çabalayan Erickson, en yakın hastaneye ulaşana kadar onun yanında kaldı. 

Erickson, sağlık görevlisi olarak mesaisini tamamlayıp evine gittiğinde polis memurlarının geldiğini gördü ve 17 yaşındaki kızı Montana’nın kaza geçirdiğini öğrendi. Kızının ağır yaralandığını bilen anne, hastanede çabaların sonuçsuz kaldığını ve kızının yaşam desteğinden alındığını öğrendi.

Ailesi ve yakınlarına durumu duyuran Erickson “Müdahale ettiğim ağır hasta benim kendi canım. Tek çocuğum. Kızım Montana’ydı” dedi. 

SIRADAKİ HABER